Nauči se igranje namiznega tenisa od najboljših:

 

apprentissage du ping-pong pour devenir un pro du tennis de table AVEC JEAN-PHILIPPE GATIEN

 

ZAČETNIKI : Izboljšajte svoje znanje namiznega tenisa

 

DRŽANJE LOPARJA IN SERVIS

Zelo pomembna je pravilna drža ročaja in ustrezno pozicioniranje prstov na loparju. Samo pravilen prijem vam bo nudil maksimalen občutek in vam omogočil, da boste lahko ustrezno odigrali backhand in forehand udarce. 

Na začetku vsake točke igro odprete z začetnim udarcem - servisom, ki je edini udarec kjer morete z žogico najprej zadeti svojo polovico, predno žogica preleti mrežico. Boljše kot bo vaše znanje, bolj vam bo jasno, da je prav servis lahko vaše glavno orožje v sami igri.

 

DELO NOG

Med izmenjavo, je precej nenavadno, da bi žogica večkrat padla na isto mesto. Da bi žogico lahko odigrali optimalno in zelo efektivno, je potrebno hitro in ustrezno delo nog.

V namiznem tenisu obstajata dve vrsti gibanja: stransko gibanje (iz leve v desno stran in obratno) in frontalno gibanje (naprej in nazaj).

 

 

TEHNIKE IGRANJA

SLEDENJE LETU ŽOGICE Je najbolj osnoven udarec. Cilj je kontroliranje žogice in pridobivanje občutka med žogico in loparjem. Ta udarec vam bo omogočil daljše izmenjave s svojim nasprotnikom.

UDARITI ŽOGICO Namen udarca je da povečate moč loparja, ko zadene žogico. S tem povečate hitrost žogice in pridobite različne občutke, glede na moč udarca.

DODAJANJE ROTACIJE Ta akcija je glavna karakteristika namiznega tenisa. Igralcu omogoči, da v žogico doda različno stopnjo rotacije. Dobra tehnika, vam bo omogočila, da boste lahko odigrali različne variacije rotacije in tako nasprotnika prisilili v napake.

USTAVLJANJE ŽOGICE Da boste žogico lahko ustavili, potrebujete veliko občutka in dobro kontrolo. Ta udarec od vas zahteva ustrezno gibanje loparja, ko žogica prileti na njega. Cilj je, da razumete kako je potrebno prilagajanje gibanje, da boste čimbolj umirili oziroma ustavili žogico.

 

 

TAKTIČNE OSNOVE

Namizni tenis je šport, ki zahteva spretnost in natančnost. Cilj igralca je, da nasprotnika "zlomi" z izmenjavami ali z drugimi besedami, da osvojite točko tako, da svojemu nasprotnika preprečite, da žogo vrne na mizo. Če želite raziskati te taktične osnove, si oglejte nekaj vaj, ki vam bodo pomagale narediti razliko!

 

 

NAPREDNI IGRALCI : Igrajte kot zmagovalci!

 

DELO NOG

Kot ste že lahko ugotovili sta delo nog in ustrezno pozicioniranje tesno povezana. Dejstvo je, da vam bo nasprotnik odigral žogico na različne dele mize in pri tem uporabil različne tehnike udarcev, zato je še kako pomembno kako se boste postavili, da bo vaš udarec pravočasen in čimbolj učinkovit. Tako bo kvaliteta vašega udarca močno povezana s kvalitetnim delom vaših nog. Naj vam predstavimo nekaj korakov:

Sidestep (korak v stran) To je najbolj pogost korak v namiznem tenisu, ki omogoči hitro in efektivno stransko gibanje. 

Swing Je korak, ki omogoči, da odigraš žogico z backhand udarcem ali forehand drive-om. Navadno se ga uporabi, da se prekine izmenjava ali z napadalnim forehand drive udarcem ali pa s spremembo ritma igranja.

Forward or backward sprint Ta korak ti bo omogočil, da se lahko hitro premakneš naprej k mizi ali pa se od mize odmakneš nazaj in odigraš udarec.

Cross-step To je najbolj zahteven korak, ki se ga moreš naučiti da boš dovolj efektiven. Ta korak se uporablja le, kadar moreš pokriti večji del igrišča.

 

TEHNIČNI UDARCI

Napad: je eden izmed največkrat uporabljenih udarcev. Omogoči vam hitro žogo, ki je lahko odlična da prekine izmenjvao in vam omogoči, da dosežete točko.

 

 

TOP-SPIN

Za razliko od napada, ta udarec da drugačen učinek rotacije na žogo. Top spin je namreč napadalen udarec, katerega lahko prilagajate glede na pozicijo in nagib loparja ob kontaktu z žogico.

To je tisti poseben udarec " THE strike " v igri namiznega tenisa, saj vam omogoči, da prevzamete pobudo pri vsaki žogi. Oglejte si vse tipe top spin udarcev, ki jih lahko odigrate!

 

BLOK in OBRAMBA

Blok je glavni udarec za proti napad, ki ti omogoči, da ohraniš žogico na mizi ob nasprotnikovem napadu (control block) in tudi, da prevzameš iniciativo v primeru slabega napada (active block) ali da spremeniš ritem igranja (lateral block, top spin block…)

Obrambni udarci se navadno odigrajo dosti bolj od mize, ko je napadalec v bistveno boljem položaju, ki mu omogoča različne možnosti za napad. Cilj obrambnih udarcev je v tem, da ohranjamo izmenjave in vračamo žogico, medtem ko se nasprotnik trudi, da nas premaga. Ti udarci znajo biti zelo atraktivni in v glavnini se uporabljata dva udarca: obrambni top spin in backspin.

 

 

SERVIS

To je edini "zaključen"udarec v namiznem tenis in nanj nima vpliv nasportnikovega udarca. Gre za izredno strateški udarec, katerega je potrebno natrenirati, saj z njim odprete igro in ima vpliv na celoten potek srečanja.

 

 

SPREJEM

Glavni cilj v namiznem tenisu je, da prevzamete pobudo pred nasprotnikom in tako pred njim tudi zaključite točko, oziroma ga prisilite v napako. Zato se na najvišjem nivoju navadno igra izredno kratek servis. 

 

Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih